Конспект з малювання в старшій групі космонавт. Конспект занять з малювання «Космічна подорож

дах

Конспект НСД в старшій групі по малюванню на тему

«Що побачив космонавт з ракети?»

Мета: Створення соціальної ситуації розвитку за допомогою спонукання зображати фантастичні сюжети.

Матеріал: білі аркуші паперу А4, гуаш, пензлі різних розмірів, серветки, презентація

Попередня робота: бесіда «Свято - 12 апреля» (Юрій Гагарін, перші тварини в космосі, сонячна система, планети)

хід:

організаційний момент

Хлопці, нам прийшло послання з космосу, в якому нас просять про допомогу. Хочете дізнатися, кому потрібна допомога і чому? Відгадайте загадку

У капелюсі з круглими полями

І в штанцях до колін

Зайнятий різними справами,

Лише вчитися йому лінь

Хто він швидко вгадай-ка

Як звуть його? (Незнайка)

Основна частина

Він полетів на місяць і до сих пір не повернувся. Вам буває страшно, якщо опиняєтеся одні в незнайомих місцях?

Хочете допомогти Незнайка повернутися на землю? А як це можна зробити?

На чому можна долетіти до місяця?

Де ж нам знайти ракету?

Але без знань про будову сонячної системи нас в космос не відправлять? Може допоможете мені розібратися?

Що на зображенні? (сонячна система)

Що знаходиться в центрі сонячної системи? (Сонце)

Скільки планет обертається навколо сонця? (9)

Послухайте вірш і згадайте назви планет

Один по одному всі планети

Назве будь-який з нас:

Перший-Меркурій

Другий-Венера

Третій-Земля

Четвертий-Марс

П'ятий-Юпітер

Шостий-Сатурн

Сьомий-Уран

За ним Нептун

Він восьмий йде за рахунком

А за ним уже потім

І дев'ята планета

Під назвою Плутон

Ось і згадали все планети

Як називається планета, яка розташовується за землею? (Марс)

Як можуть називається жителі цієї планети? (Інопланетянин, прибульці, марсіанин)

Спасибі, допомогли мені згадати сонячну систему. Зараз нас точно відправлять в космос

Ви готові? приготувалися

Физминутку

Піднімаємося в ракету (Марширують на місці)

І прощаємося з Землею. (Права рука нагору, махають)

Нас кличуть простори ці, (Обидві руки вперед, з'єднати долоні)

У космос полетимо стрілою. (Розвести руки в сторони)

Мчить ракета прямо в небо! (Руки витягнуті над головою, з'єднані пальцями (ракета)

Зірки висвітлюють шлях. (Пальцями робити «салют»)

Може, на Сатурні десь (Грюкають в долоні)

Нас зустрічає хто-небудь.

Ми у відкритий космос вийдемо, - (Марширують на місці)

Лише скафандр НЕ забудь!

Як же хочеться на Землю! (Присісти)

Все - назад! У зворотний шлях! (Руки витягнуті над головою, з'єднані пальцями (ракета)

Ось і Незнайка з нами на землю приземлилася

Чому Незнайко сумує?

Вона хотіла показати своїм друзям, що вона бачила в космосі, а малювати не вміє

Пошкодуємо, допоможемо Незнайку?

Микита, що треба намалювати? (Що бачили в космосі з ракети)

Практична робота

Хлопці, перш за все, що треба намалювати, як думаєте? (Основу, космос)

Яким кольором будемо малювати космос? (Синім, фіолетовим)

Поки наша папір підсихає, ми відпочинемо (Физминутку для очей)

Тепер, що будемо малювати? (Що бачили з космосу)

підсумок

Незнайка радіє і дякує вам за допомогу, він вже розповідає своїм друзям про свою подорож і ще покаже ваші малюнки. Незнайка дарує кожному з вас зірочку за допомогу

Апрель, 2-й тиждень Лексична тема «Космос». Звук [е]. буква Ее

Корекційно-освітні цілі. Формування уявлень про космос, освоєнні космосу людьми, роботі космонавтів. Розширення уявлень про значення праці дорослих. Розширення, уточнення і активізація словника по темі «Космос» (космос, космонавт, корабель, ракета, станція, ілюмінатор, супутник, політ, планета, зірка, орбіта; перший, космічний, орбітальний; освоювати, літати, запускати). Удосконалення навички читання.

Корекційно-развівающне мети. Розвиток навичок мовного спілкування, зв'язного мовлення, зорового сприйняття і уваги, мислення, творчої уяви, загальної, тонкої і артикуляційної моторики, координації мови з рухом.

Корекційно-виховні цілі. Формування навичок співпраці, взаємодії, самостійності, ініціативності.

Устаткування. Магнітна дошка, предметні картинки по темі «Космос», картинка В. М. Каратая «Будівництво космічної станції» (1 Всеработихороші. Дітям про професії, - СПб., ДИТИНСТВО-ПРЕС, 2005.), зошит №1 за кількістю дітей, контейнер з олівцями, плокостние зображення зірок з написаними на них словами і ракет, маленькі предметні картинки зі звуком [р] в назвах, м'яч.

Попередня робота. Розгляд картинок в будь-якій дитячій енциклопедії або слайдів із зображеннями зоряного неба, Місяця, Чумацького шляху, деяких сузір'їв, розмова на тему «Космос» на занятті з розвитку мовлення. Проведення гри «Космонавти» в центрі сюжетно-рольових ігор. Розучування вправи «Ракета». Освіта однокореневих слів до слова зірка на індивідуальних заняттях з логопедом.

хід заняття

1. Організаційний момент. [Розвиток навичок складового аналізу слів. Оголошення теми заняття.]

Логопед запрошує дітей в кабінет, вітається з ними і пропонує їм приготуватися до заняття. На столі перед кожною дитиною лежить предметна картинка.

Логопед. Встаньте близько стільчиків, подивіться на свої картинки. Сяде той, хто назве свою картинку і розділить її назву на склади.

1-й р е б е н о к. Ра-ке-та. В цьому слові три склади.

2-й дитина. Спут-ник. В цьому слові два склади.

3-й дитина. Кос-мо-навть. В цьому слові три склади.

4-й дитина. Лу-на. В цьому слові два склади.

Логопед. Молодці! Ви швидко і правильно виконали перше завдання.

1. Розгляд картини «Будівництво космічної станції» та бесіда по ній. [Розширення, уточнення і активізація словника по темі «Космос». Розвиток діалогічного мовлення.]

Логопед поміщає на магнітну дошку картину і звертає на неї увагу дітей.

Логопед. Подивіться на картину, яка називається «Будівництво космічної станції». Що і кого ви бачите на ній?

Діти. Ми бачимо космічну станцію і космонавтів.

Логопед. Вірно. Це дійсно космічна станція. Її називають орбітальної, тому що вона знаходиться на земній орбіті і з величезною швидкістю рухається навколо Землі. Космонавти вийшли з орбітальної станції у відкритий космос і монтують нове обладнання. Воно необхідне їм для дослідження космосу. Що ще ви бачите в космосі?

Діти. Ми бачимо Землю, Місяць і багато зірок.

Логопед. Що ви можете сказати про Землю? Яка Земля?

Діти. Блакитна, далека, красива.

Логопед. А Місяць яка?

Діти. Маленька, холодна, кругла.

Логопед. Які зірки ви бачите?

Діти. Великі, блискучі, яскраві.

Логопед. Як ви думаєте, яка робота у космонавтів?

Діти. Важка, цікава, важлива, небезпечна.

Логопед. Правильно. Космонавти дійсно виконують дуже важливу роботу. Завдяки цій роботі на Землі розвиваються наука і техніка.

Логопед прибирає картину.

3. Відгадування загадок. [Розвиток зв'язного мовлення, мислення.]

Логопед. А тепер спробуйте відгадати мої загадки. Яка станція мчить швидше будь-якого поїзда?

Діти. Орбітальна.

Логопед. Чому ви так вирішили?

Д е т і. У неї дуже велика швидкість.

Логопед.

Вугілля палають -

Совком не дістати.

Вночі їх видно,

А вдень не видно.

Що це?

Діти. Це зірки.

Логопед. Як ви здогадались?

Діти. Зірки яскраво горять, але вдень їх не видно.

Логопед. Які ж ви кмітливі! Молодці!

4. Робота в зошиті №1. (Розвиток тонкої моторики. Профілактика порушень писемного мовлення.)

Логопед роздає дітям зошити, ставить на стіл контейнер з олівцями.

Логопед. Подивіться на сторінку зліва. Що ви бачите?

Діти. Це ракета і супутник.

Логопед. Візьміть будь-який кольоровий олівець. Обведіть ракету по контуру, а потім розфарбуйте її.

Діти виконують завдання. Логопед оцінює їх роботу, а потім прибирає зошити і олівці.

5. Рухоме вправу «Ракета». [Координація мови з рухом. Розвиток творчої уяви.]

Логопед запрошує дітей вийти на килим і пропонує зробити знайоме вправу.

А зараз ми з вами, діти,

Марширують по колу.

Відлітаємо на ракеті.

На шкарпетки піднімися,

Піднімаються на носки, тягнуть руки

вгору, стуливши їх.

А потім руки вниз.

Опускають руки.

Раз, два, потягнися.

Знову тягнуться вгору.

Ось летить ракета вгору!

Біжать по колу на носочках.

В. Воліна

6. Вправа «Хто ж це?» [Уточнення словника по темі «Професії».]

Логопед бере в руки м'яч.

Логопед. Тепер я хочу дізнатися, чи добре ви знаєте, що роблять представники різних професій. Я буду говорити, що робить людина, а ви будете називати його професію. Вчить дітей.

1-йребенок. Учитель.

Логопед. Лікує людей.

2-й дитина. Лікар.

Логопед. Водить поїзд.

3-й дитина. Машиніст.

Логопед. Досліджує космос.

4-й дитина. Космонавт.

Логопед. Молодці! Ви впоралися і з цим моїм завданням.

7. Гра з м'ячем «Сімейка слів». [Удосконалення граматичної будови мови (освіта однокореневих слів).]

Логопед. Давайте пограємо в м'яч і утворюємо слова однієї сімейки до слова зірка. Сідайте на килим. Будемо катати м'яч один одному. Як можна ласкаво назвати зірку?

1 -й р е б е н о к. Зірочка.

Логопед. Якщо на небі багато зірок, яке воно?

2-й дитина. Зоряне.

Логопед. Як можна назвати корабель, який летить до зірок?

3-й дитина. Зореліт.

Логопед. Як називають в казках чарівника, який визначає майбутнє по зірках?

4-й дитина. Звіздар.

Логопед. Чудово! Ви мене порадували.

8. Гра «Хто полетить в ракеті». [Автоматизація вимови звука [р] в ігровій діяльності.]

Логопед прибирає м'яч і поміщає на коврограф площинні зображення ракети з вирізаними ілюмінаторами і зірок, а на килимі розсипає маленькі предметні картинки.

Логопед. Давайте відправимо в космос казкових героїв. Закріплюйте в ілюмінаторі картинку і розповідайте, хто полетить в ракеті на Марс і Венеру. Слідкуйте за вимовою звука [р].

1 -й р е б е н о к. На Марс і Венеру полетить Чебурашка.

2-й р е б е н о к. Разом з Чебурашкою на Марс і Венеру полетить Буратіно.

3-й дитина. Чебурашка і Буратіно візьмуть з собою на Марс і Венеру Червону Шапочку.

4-й дитина. Разом з Чебурашкою, Буратіно і Червоною Шапочкою на Марс і Венеру полетить Дід Мороз.

Логопед. Молодці. Ракета вирушила на Марс і Венеру.

9. Читання слів з пройденими буквами. [Удосконалення навички читання.]

Логопед прибирає зображення ракети.

Логопед. Візьміть по одній зірці з коврографа і прочитайте слова, написані на них.

1-йребенок. Космос.

2-й дитина. Супутник.

3-й р е б е н о к. Космонавт.

4-й р е б е н о к. Космонавти.

Логопед. Молодці! Ви відмінно читаєте!

10. Закінчення заняття. [Оцінка роботи дітей.] Логопед пропонує дітям згадати, чим вони займалися, перерахувати гри і завдання, а потім оцінює роботу кожної дитини.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності в старшій групі по темі "Планета моїх фантазій".

Автор: Щукіна Людмила Олександрівна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок комбінованого виду № 174», м Воронеж
Опис матеріалу:Пропоную вам конспект безпосередній освітньої діяльності з розвитку зв'язного мовлення дітей старшого і підготовчого віку по темі «Планета моїх фантазій». Даний матеріал буде корисний вихователям старшої, підготовчої групи. Це конспект заняття з розвитку мовлення, спрямованого на розвиток зв'язного мовлення за допомогою складання оповідань.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності в старшій групі по темі: "Планета моїх фантазій"

мета:розвивати зв'язне мовлення за допомогою складання оповідань.
Освітні завдання:
- складати зв'язні розповіді, використовуючи мнемотабліци;
- закріпити чіткість дикції при вимові чистоговорок;
- виявляти вміння утворювати порівняльну ступінь прикметників.
Виховні завдання:
-виховувати почуття патріотизму, гордість за свою країну, почуття доброзичливості до жителів інших планет.
- виховувати навички позитивного поведінки в процесі гри.
Розгадування загадок по темі.
прийоми:
музичний супровід;
питання дітям, спрямовані на встановлення причинно-наслідкових зв'язків;
розвиваючі вправи ( «Центрифуга», «Космічні промінчики» ігрові прийоми (введення дітей в ігрову ситуацію)
словесні ігри ( «Скажи навпаки», «хвалько»)
художнє слово (чистоговорки, загадки).
методи:
словесні (бесіда, складання розповіді);
наочні (карта сонячної системи, вироби дітей по темі «Космос», слайди);
практичні (викладання схеми слова.),
ігрові (імітація дій і рухів)
Демонстраційний матеріал:карта сонячної системи, планети, сузір'я, обручі, музичні композиції групи «Space», комп'ютерна презентація.
Роздатковий матеріал:картинки із зображенням продуктів харчування, картки зі схемою слова.
Оформлення залу:модель сонячної системи, космічні тіла, планети.

хід НСД
Зал прикрашений за темою "Космос". Діти під музику входять в зал.
вихователь:Добрий день хлопці і шановні гості. Я вас всіх дуже рада бачити. Ми з вами любимо подорожувати по різних місцях. І сьогодні я знову запрошую вас в одне незвідане нами місце. Ви здогадаєтеся, куди ми вирушимо, якщо відгадаєте загадки.
Загадка № 1. Білі квіточки на синьому хусточці ввечері розквітають, а вранці в'януть. (Небо, зірки)
Загадка № 2. З якого ковша не п'ють, не їдять, а тільки на нього дивляться? (Велика Ведмедиця)
Загадка № 3. Жовта тарілка на небі лежить, жовта тарілка нам тепло дарує (сонце)
Загадка № 4. У бабусі над хатинкою висить хліба окрайцем, собаки гавкають, дістати не можуть (місяць)
Загадка № 5. Навколо рідної неньки дев'ять діточок колами ходять (планети Сонячної системи)
Загадка № 6. Складається з точок світло, повна хата планет (космос)
вихователь:Літати людина мріяла з давніх-давен, про це йдеться у багатьох казках. Згадайте казкових героїв, які літали?
Відповіді дітей.
вихователь:Космос завжди цікавив людини. Чи є повітря на інших планетах? Чи є життя? Космонавти, щоб полетіти в космос дуже довго готуються. Яким повинен бути космонавт?
Відповіді дітей.
вихователь:Ми з вами теж пройдемо курс підготовки. Всім хто вирушає в політ потрібно знати, як влаштована галактика.
1.Як називається планета, на якій ми живемо? (Земля)
2.Сколько часу потрібно Землі, щоб зробити один оборот навколо Сонця?
3.Куда летіти далі з Місяця на Землю, або з Землі на Місяць?
4. Які планети входять в Сонячну систему?
5. Чому обертаючись навколо Сонця, планети не стикаються і не натикаються один на одного?
6. Яка планета найбільша? А найменша?

7. Додайте потрібне слово:
а) в космосі літає - (космонавт)
б) зірки спостерігає - (астроном)
в) передбачає долю по зірках - (астролог)
вихователь:Молодці, перший етап ви пройшли успішно. Випробування дуже серйозні, але все космонавти справляються з ними легко. Як ви думаєте чому?
Відповіді дітей: Тренуються.
вихователь:Ви всі, напевно, знаєте, як справжні космонавти тренуються в спеціальних центрифугах, готуючи свій організм до навантажень. Щоб бути готовим до польоту ми проведемо тренування. У нас немає центрифуг, але ми можемо організувати самі.
-Щоб в космос полетіти, треба багато вміти.
Розкласти обручі. Діти стають в обручі.
Змагання "Центрифуга" звучить музична композиція групи «Space»

вихователь:Хлопці, ви молодці. Я думаю, ми зможемо вирушити в космос. А тепер згадайте і скажіть, в чому ще труднощі життя на космічному кораблі, який стан відчувають космонавти?
Відповіді дітей: Невагомість.
вихователь:Шлях нам належить довгий, давайте перекусимо. Сідайте до столу. Перед вами їжа. Викладіть схему слова.
вихователь:Давайте подивимося, яку космічну їжу нам приготували вчені і лікарі. В умовах невагомості важко приймати їжу, щоб вона не полетіла, чи не розтеклася по кораблю, їжу зберігають в тюбиках.
На тюбиках намальовані 1, 2 або 3 смужки. Ви повинні, назвати їжу, в назві якої 1, 2 або 3 складу (робота по визначенню складів в словах: суп, борщ, м'ясо, котлета, гуляш, кисіль, компот, вода.)

вихователь:Запрошую вас в політ на планету Альфа-бета, яка знаходиться в іншій галактиці. Прошу екіпаж зайняти свої місця на кораблі, у вас написані цифри займайте відповідне місце.
Перед польотом все разом вимовляємо чистоговорку: Ми летимо все на планету, на планету Альфа бету. Космонавти не бояться і вперед до зірки прагнуть. 3, 2, 1 Пуск! Поїхали!
Звучить музична композиція групи «Space»
слайди
вихователь:Подивіться хлопці, ми з вами в сонячній системі: це наша галактика. У центрі нашої галактики розташована велика зірка - Сонце. Навколо Сонця рухаються дев'ять планет.


1. Перша, ближче всіх до Сонця розташована найменша планета Меркурій. Вдень тут дуже жарко, вночі - дуже холодно. На цій планеті немає чим дихати. Жодна людина не ступав на планету Меркурій.


2.Следіть від Сонця планета Венера. На ній дуже жарко. Її складно побачити, так як вона закрита хмарами.


3.Третья від Сонця планета, на ній живемо ми з вами - це Земля. Єдина планета в Сонячній системі, на якій є життя.


4. Четверта від Сонця планета Марс - червона зірка. Раніше люди думали, що на цій планеті є живі істоти, але вони помилялися.


5. П'ята найбільша планета - Юпітер складається з рідини і газу.


6. Планета Сатурн шоста від Сонця. Сатурн - красива планета жовто-оранжевого кольору, і кільцями каменів і льоду оточена вона завжди.


7. Найбільш віддалені від Сонця планети, а значить на них дуже холодно і людям маловідомі Уран з льоду і газу з смужками. Обертається лежачи на боці.


8. Восьма планета синього кольору - Нептун - більше Урана. Панує на ній вічно зима крижана.


9. Далі за всіх від Сонця знаходиться Плутон. Це сіра планета поменше Нептуна.


вихователь:Ось ми прибули на планету. Як ви думаєте, що це за планета? Кого ми можемо зустріти на новій планеті? Але, адже земляни нічого не знають про планету Альфа-бета. Хто хоче пофантазувати і скласти розповідь інопланетянина?
Розповіді дітей. (Кожен розповідає про свою планету)


вихователь:Але інопланетяни нічого не знають про нас і нашу планету. Давайте їм розповімо про неї, а допоможуть нам картинки.
Складання розповіді Землян про свою планету.
1. Яку форму має наша планета і як називається?


Діти: Наша планета Земля має форму кулі.
2. Чому на Землі відбувається зміна пір року?


На нашій планеті відбувається зміна пір року: зима, весна, літо і осінь. Тому що Земля обертається навколо Сонця.

3.Почему відбувається зміна дня і ночі?


На Землі відбувається зміна дня і ночі. Вранці світить сонце, а вночі на небі з'являються місяць і зірки. Тому що Земля обертається навколо своєї осі.

4. Що є на Землі?


На Землі є гори, ліси, річки і поля.

5. Хто живе на нашій планеті?


На нашій планеті живуть звірі, птахи, риби, комахи.

6. Хто живе на планеті?


На планеті Земля живуть діти різних національностей. У них різний колір шкіри. І кажуть вони на різних мовах.

вихователь:А зараз давайте спілкуватися в парах. Вийде Землянин і інопланетянин. Ви повинні доповнити розповідь один одного (спілкування в діалозі.)
Гра "Скажи навпаки"
землянин:У нас зараз весна.
інопланетянин:А в нас зима.
землянин:У нас настав день.
інопланетянин:А у нас ніч.
Гра «хвалько» А тепер похвастаемся
землянин:Наша планета красива,
інопланетянин:а наша ще красивіше.
землянин:У нас моря глибокі,
інопланетянин:а у нас ще глибше
землянин:Наші гори високі,
інопланетянин: А у нас - вище.
землянин:Наш хліб смачний,
інопланетянин:а у нас смачніше.
землянин:Наші річки чисті,
інопланетянин: А наші чистіше.
землянин:Наші солдати сміливі,
інопланетянин: А наші сміливіше.
вихователь:Інопланетяни і Земляни подружилися. І зараз ми придумаємо, як краще зберегти в пам'яті цю зустріч двох світів.
Діти пропонують.
Давайте уявимо себе теплими космічними променями.
"Космічні промінчики" (діти стають в коло, простягають праву руку в центр, торкаючись злегка пальцями один одного. Тихо так постояти, намагаючись відчути себе теплим космічним промінцем.) Звучить музична композиція групи «Space»,
вихователь:Нам пора прощатися і повертатися на рідну Землю. До побачення! Займайте свої місця на кораблі, ми вирушаємо в дорогу! Три, два, один пуско! Звучить музична композиція групи «Space».

Конспект НСД з малювання в середній групі «Ракета в космосі».

Навчити дітей самостійно вибирати зміст роботи, виконувати свій задум, передаючи в малюнку різні види космічного пейзажу, транспорту;

Допомагати дітям розташовувати зображення на всьому аркуші;

Закріплювати вміння правильно користуватися восковими крейдою;

Направляти дітей на передачу співвідношення предметів за величиною: ракета більше планети, зірки - маленькі;

Розвивати розмовну мову, поповнювати словниковий запас, розширювати кругозір;

Виховувати інтерес до творчості, акуратність, бажання придумувати і фантазувати.

Розгляд альбомів про космос, космічному просторі; Відгадування загадок за темою «Космос»; читання віршів (С. Єсенін "Зірки", І. Бунін "Вогні небес", А. Лугарёва "Космічний сон"); розучування пальчикової гімнастики "На ракеті полетимо«.

Матеріали: альбомний аркуш А4, фарби акварель, воскові крейди, кисть, банку з водою, серветка.

Діти з вихователем розглядають глобус.

- Ми з вами живемо на планеті «Земля». Ось так вона виглядає. Днем, коли світло, ми бачимо на небі Сонце. А вночі, коли темно, на небі спалахують безліч зірочок. (Вихователь показує фотографії, ілюстрації з космічними зображеннями, звертаючи увагу дітей на незвичайність, виразність космічних картин, пейзажів, різноманітність і використання кольорів).

- Як ви думаєте, що є в космосі? (Зірки, планети, сонце). Які вони? (Зірки - незвичайної форми, планети круглі, комети має довгий хвіст, сонце жовте, кругле). Люди дивилися на небо і мріяли полетіти в космос.

На чому можна полетіти в космос? Послухайте загадку:

Чудо-птах червоний хвіст

Полетіла в зграю зірок (ракета).

(Розглянути іграшкову ракету, уточнити її частини і форму)

Ми не можемо полетіти в космос на справжній ракеті. А намалювати ракету ми зможемо. Допоможуть нам в цьому воскові крейди.

Хлопці, з яких частин складається ракета? (Корпус ракети - трикутної форми; ілюмінатори - круглі, ніжки у ракети - трикутної форми). А зараз, діти, намалюйте кожен свою ракету, використовуючи різні кольори. Зверніть увагу, що ракета в польоті летить в похилому напрямку. І так приступаємо до роботи. Малювати ми будемо восковими крейдою, а потім поверх малюнка завдасте акварель.

Звучить спокійна «космічна музика».

Вихователь допомагає порадами в складанні композиції малюнка. Нагадує техніку малювання: робити натиск на воскової олівець, щоб слід від нього залишався яскравим і чітким. Допомагає порадами колірних рішень, заохочує самостійність, творчий підхід, ініціативність.

Пропоную нам розім'ятися, пограти в гру «Космодром»

Все готово для польоту, (діти піднімають руки вгору)

Чекають ракети всіх хлопців. (З'єднують руки над головою)

Мало часу для зльоту, (марширують на місці)

Космонавти встали в ряд. (Ноги нарізно - руки на поясі)

Поклонилися вправо, вліво, (роблять нахили в сторони)

Віддамо земний уклін. (Роблять нахил вперед)

Ось ракета полетіла (стрибки на місці)

Спорожнів наш космодром. (Присідають навпочіпки)

Всі готові роботи вихователь розкладає на столі, разом з дітьми розглядає. Подивіться, які у вас вийшли різні ракети (розглядання кожного малюнка). Молодці, діти! Все добре постаралися. Подорожуючи по космічному простору, ми побачили багато цікавого і вам, буде, про що розповісти своїм близьким.

Засновник - Єдиний портал освіти "Метіор".
Свідоцтво ЗМІ Ел № ФС77-63935

Конспект по изодеятельности для старшої групи Малювання за задумом

Муніципальне дошкільний навчальний заклад

дитячий садок № 17 «Оленка»

Малювання за задумом

Освітня область: художня творчість

фахівець з изодеятельности

Малювання: «Собака в космосі».

програмні завдання: Виховувати почуття гордості за рідну країну, яка стала першою в освоєнні космосу. Збагатити і розширити уявлення і знання дітей про науку, про космос.

Вчити малювати собаку, дотримуючись пропорції; тренувати зображення космосув колірному колориті.

Матеріал до заняття: Ілюстрації: «Земля з космосу», «Зоряне небо, портрети перших собак в космосі, таблиці з поетапним зображенням собаки в скафандрі, глобус.

1.Давним-давно люди мріяли літати. Спочатку вони піднімалися в небо на повітряних кулях, дирижаблях. Пізніше полетіли на літаках і вертольотах. Але людина мріяв про польоти до зірок і інших планет.

Помчать нас вперед

Від зорі до зорі.

На запорошених стежинах

Залишаться наші сліди.

(В. Войнович. «Чотирнадцять хвилин до старту» (уривок))

2.Ребята, як називається наша планета? (Земля).

Як називати людей? (Земляни).

Це модель нашої Землі. Як ви думаєте, чому ми бачимо так багато блакитного кольору? (Відповіді дітей). Правильно, моря і океани займають більшу частину Землі. А це суша, жовтого і зеленого кольору. Це Африка, Австралія, Америка, Антарктида, Євразія. Суша розташовується на меншій частині Землі.

Людина дивився на небо і думав: а що там вище? Людина мріяв про космічному просторі.

Хлопці, що таке космос? (Відповіді дітей)

Космос - це дуже високо, там, де закінчується повітряний простір Землі, починається космічний простір. Туди не залітають птиці. Там не можуть літати літаки. Небо там зовсім чорне. А на чорному небі і Сонце, і зірки, і Місяць. Повітря в космосі немає.

Щоб здійснилася мрія людини про політ у космос, необхідно було багато працювати, вивчати різні науки, треба було винайти літальні апарати, які могли б вийти в космос.

І ось перші успіхи освоєння космосу. 4 жовтня 1957 року - це було в минулому, ХХ столітті, прозвучало повідомлення з Москви про запуск першого супутника Землі. Наука про польоти в космос розвивалася, і з'явилося нове слово - космонавтика.

І ось ми знову пишаємося нашою Батьківщиною. Піднявся в небо другий штучний супутник. На ньому вперше піднялася в космос собака - перша жива істота.

Як ви думаєте, чому першою полетіла собака, а не людина? (Відповіді дітей). Вчені мріяли про політ людини в космос. У космосі побували собаки Малятко, Альбіна, Білянка, Білка і Стрілка та інші.

Інтерес до космосу .

  • Вчені хотіли знати, з чим зіткнеться людина в космосі.
  • Першими «космонавтами» - розвідниками стали миші, кролики, комахи і навіть мікроби.
  • Перша маленька мишка - «космонавт» пробула над Землею майже цілу добу.
  • Але тоді ще вчені не вміли повертати космічні кораблі на Землю.

Собаки в космосі.

  • Перша собака, відправлена ​​в космос, була Лайка. 3 листопада 1957 року в Лайку одягли спеціальний скафандр, для неї збудували спеціальну ракету, де був запас їжі, води і повітря. Але Лайка з космосу не повернулася.
  • 19 серпня 1960 з космодрому Байконур в космос полетіли собаки Білка і Стрілка. 20 серпня на території СРСР здійснив м'яку посадку спусковий апарат з собаками. Вперше в світі живі істоти, побувавши в космосі, повернулися на Землю.
  • Так вчені переконалися, що живі істоти можуть жити в невагомості. Шлях в космос був відкритий.

Їх довго тренували. Для них виготовили спеціальні скафандри і шоломи.

Хлопці, що таке скафандр? (Скафандр - це спеціальний костюм космонавта).

Космічні кораблі облітали навколо Землі і благополучно поверталися на землю.

3.Фізкультмінутка (2 рази).

Завести мотори. (Обертання витягнутих рук).

З'єднати контакти. (Руки з'єднати, часті торкання кінчиків пальців).

Приготуватися до запуску ракети. (Всі діти присідають).

Пуск! (Різко випрямляються і підстрибують, руки вгору, тягнутися вгору з піднятими руками).

4.Сегодня ми будемо малювати своїх собак в космосі.

Щоб вона могла там вижити, собаку намалюємо в скафандрі, поруч з космічним кораблем.

Подивіться на таблицю поетапного зображення собаки.

З чого починаємо малювати?

Якої форми голови, тулуб? Назвіть інші частини тіла?

Зверніть увагу на подовжену форму мордочки собаки.

Подумайте, як розташувати зображення на аркуші.

Щоб зрозуміти як зробити, Малювання космос в старшій групі, для вирішення ми залучили наших експертів з великим досвідом роботи і ось які ще варіанти вирішення цього питання нам вдалося знайти, сподіваємося вам це буде корисно.

Щоб зрозуміти як зробити, Малювання космос в старшій групі, для вирішення ми залучили наших експертів з великим досвідом роботи і ось які ще варіанти вирішення цього питання нам вдалося знайти, сподіваємося вам це буде корисно.

Конспекти занять для педагогів і вчителів

Конспект заняття з малювання в старшій групі на тему: «Космос»

Цілі: вчити дітей в малюнках відображати враження від свята, продовжити знайомство з космосом, розвивати художню творчість, естетичне сприйняття.

Матеріал: альбомний аркуш, акварель, кисть, баночка-непроливайка, серветки, картинки-фото на тему «Космос».

Хід заняття: загадувати дітям загадку: Розпустила червоний хвіст,

Полетіла в зграю зірок.

Наш народ побудував цю

Пропоную дітям пограти. Гра «Космонавти»:

Діти, взявшись за руки, ходять по колу:

Чекають нас швидкі ракети

Для прогулянок по планетах

На яку захочемо, -

На таку полетимо!

Але в грі один секрет:

Опоздавшім- місця немає!

Діти розбігаються і намагаються зайняти місця (в обручах). В одну ракету можуть сісти тільки 2 дитини (космонавта).

Розповідаю, що 12 квітня 1961 року його першим побував у космосі і тепер цей день прийнято вважати Днем космонавтики. Наголошую, що після Ю.Гагаріна в космосі побувало багато космонавтів. Серед них був А. Леонов- він першим вийшов у відкритий космос. Також серед космонавтів були і жінки.

Питаю дітей: Як ви думаєте, чому людина вирішила полетіти в космос?

Зачитую дітям вірш В. Степанова: «Ю. Гагарін»

В космічній ракеті

З назвою «Схід»

Він першим на планеті

Піднятися до зірок зміг.

Співає про це пісні

Навіки разом

Пропоную дітям зобразити ракети, що летять в космос.

Ісп-ва література: Д.Н. Колдина »Малювання з дітьми 5-6 років»

Т.Н.Вострухіна «Знайомимо з окр-м світом дітей 5-7 років»

Н.В.Алешіне «Ознайомлення дошкільнят з окр-м світом і соціальною дійсністю»

Коментування записів тимчасово відключено.

Щоб зрозуміти як зробити, Малювання космос в старшій групі, для вирішення ми залучили наших експертів з великим досвідом роботи і ось які ще варіанти вирішення цього питання нам вдалося знайти, сподіваємося вам це буде корисно.

    li "data-url =" / api / sort / PersonaCategory / list_order "id =" folders ">
  • Конспекти НСД (35)

Конспект НСД в старшій групі: «Космічна подорож»

Тема заняття:"Космічна подорож"

мета заняття: Розширити знання дітей про космос.

завдання:

  • Навчальні
  • Продовжувати знайомити з історією космонавтики, сонячною системою
  • Тренувати в підборі антонімів
  • Закріплювати вміння збирати ціле з частин
  • Вчити узгоджувати іменники з прикметниками в роді, числі і відмінку
  • Розвиваючі
  • Розвивати увагу, дрібну моторику, зорову пам'ять
  • виховні
  • Виховувати дружні взаємини, інтерес до взаємної діяльності.

устаткування:проектор, картини із зображенням космосу, картинки землі, розрізані на кілька частин, зірки різного розміру і кольору, основа для малювання в техніці граттаж, дерев'яні палички.

Хід заняття:

Діти заходять в групу і бачать висять на мольберті картини із зображенням космосу.

По-ль. Діти, як ви думаєте, про що ми з вами будемо розмовляти на занятті?

По-ль. Абсолютно вірно, а хто перший полетів у космос людина або тварина? Відповіді дітей.

По-ль Першої в космос полетіла собака, а не людина. Хлопці як ви думаєте чому?

Відповіді дітей. (Треба було перевірити безпеку польотів, дізнатися дії космічних явищ на живі істоти). (Слайд 1)

По-ль. Собак довго тренували, одягали скафандри і шоломи. Як їх звали?

Діти. Білка і Стрілка.

По-ль. 12 квітня 1961 року з космодрому Байконур стартував космічний корабель- супутник «Восток». Як звали першого космонавта?

Діти. Юрій Гагарин

По-ль. Так, це був Ю. А. Гагарін. (Слайд 2). Як ви вважаєте, яким має бути космонавт? Діти: сміливим і відважним. (Проектор закривається)

По-ль: А зараз ми з вами пограємо в гру. Я буду називати якості, а ви підберете до кожного мого слова інше слово, що позначає протилежне якість, яке характеризує космонафт.

Гра «Скажи навпаки»

Діти стають в коло. Вихователь кидає м'яч одному з дітей і каже: «Лінивий». Дитина кидає м'яч назад і відповідає «працьовитий»;

Злий - добрий, Повільний - швидкий, Неохайний - акуратний, Нервовий - спокійний, Боягузливий - сміливий.

По-ль. А ви б хотіли полетіти в космос?

По-ль. А на чому ми з вами полетимо в космос?

Діти. На ракеті. ( слайд 3).

По-ль. Подивіться, а ось і наша ракета, тільки її треба спочатку завести. Проводиться Физминутку «Ракета». (Проектор закривається)

Физминутку «Ракета»

завели мотори (Обертання витягнутих рук)

З'єднати контакт, (З'єднати руки, часті торкання кінчиків пальців)

Приготуватися до запуску ракет (Присідання)

Пуск (Випрямляються і підстрибують, руки вгору, потягнутися).

По-ль. Всім зайняти свої місця, ось ми з вами і опинилися у відкритому космосі (Слайд 4).Подивіться, що ви бачите?

Діти. Наша планета земля.

По-ль. Як називають людей?

По-ль. Чому на ньому багато блакитного кольору?

Діти. Моря і океани.

По-ль. А що ж тоді жовтого і зеленого кольору?

Діти. Це суша, материки, острови.

По-ль. Зверніть увагу як багато води і мало суші. (Проектор закривається)А ви любите пазли і головоломки? Пропоную вам зібрати пазл Планета Земля. Хлопці, які сидять зліва будуть в першій команді, а хлопці, які сидять праворуч, будуть в другій.

Гра «Збери з частин»

Діти діляться на дві команди, кожній видається розрізана картинка планети Земля. Завдання команд якомога швидше зібрати пазл.

По-ль. Що являє собою зірка? Відповіді дітей. (Слайд 5).(Це величезні розпечені газові кулі. Вони світяться, але не гріють, тому що знаходяться дуже далеко від Землі, тому вони здаються нам такими маленькими.) А що таке сонце? (Слайд 6).Відповіді дітей. Це теж велика зірка. А чим вона відрізняється від інших зірок? Відповіді дітей. (Проектор закривається)

По-ль. Подивіться, ці маленькі зірочки хочуть з вами пограти в хованки.

Гра «Зоряні хованки».

На дошці розташовуються кілька зірок різних кольорів і розмірів. Вихователь просить закрити дітей очі, а сам прибирає кілька зірок. Коли діти відкривають очі, називають скільки і які зірки сховалися. Гра проводиться кілька разів.

По-ль- Хлопці подивіться, повз чого ми тепер пролітаємо.

Вночі по небу гуляю

Тьмяно землю висвітлюю.

Нудно, нудно мені одній

А звуть мене ... (Слайд 7).

Вихователь: Молодці, вгадали! А що ж таке місяць? відповіді дітей

Місяць - це кам'яну кулю розміром набагато менша за Землю. Ми бачимо Місяць тому, що її висвітлюють сонячні промені. Освітлена Сонцем під різними кутами Місяць видно нам протягом місяця по-різному.

Місяць у формі кола називається повним місяцем. Потім Місяць буде зменшуватися і через деякий час залишиться лише половинка, потім Місячний диск знову буде зменшуватися і, нарешті, залишиться від Місяця лише серп, схожий на букву С. Кажуть, що Місяць зменшується, старіє.

По-ль- Діти подивіться, а тут хтось живе. З'являється інопланетянин. (Проектор закривається)

Ін-нин. Привіт діти, як же я вам радий. а з якої планети ви прибули? Діти - Земля. Ух ти, не часто до мене прилітають гості з Землі. А я космічний художник, люблю подорожувати в космосі і малювати листівки своїм друзям, зображуючи на них то що я бачив. А ви хочете намалювати малюнки для своїх рідних? Діти - Так, дуже хочемо

Малювання в техніці граттаж «Космос».

Діти проходять за столи і бачать на мольберті малюнки в техніці граттажа. Ін-нин. Хлопці подивіться, які картини я вже намалював, що ви бачите на них? Відповіді дітей. А чим ви малюєте на землі?

Діти. Ми малюємо фарбами, олівцями, фломастерами, пензликами.

Ін-нин. А ми на місяці малюємо космічним способом за допомогою палички з чарівною чорному папері. Подивіться варто тільки провести паличкою, як олівцем і здасться різнобарвна лінія. Подумайте, що б ви хотіли намалювати на своїх листівках. Діти починають працювати.

По-ль- спасибі тобі велике, але нам пора вирушати назад в дитячий сад. До побачення.

Діти прощаються з інопланетянином і сідають назад в ракету.

Підсумок заняття.

По-ль. Ось і прилетіли ми з вами назад в групу, а що цікавого ви дізналися з нашої подорожі? Відповіді дітей.

Програмне зміст:

освітні:

1. Розвивати конструкторські навички, вміння моделювати на площині за схемою;

2. Продовжувати вчити малювати людини, передаючи в малюнку характерні деталі костюма;

3. Тренувати в комбінуванні різних технік: традиційної - малювання пензликом і нетрадиційної - друкування штампом;

4. Продовжити вчити зображати об'єкти за поданням, створювати композицію на широкому просторі листа.

виховні:

1. Формувати у дітей позитивне ставлення до образотворчої діяльності, зацікавленості в отриманні результату;

2. Розвивати пізнавальний інтерес до космосу.

корекційні:

1. Розвивати дрібну моторику, і точність рухів руки під контролем зору;

2. Розвивати уяву дітей.

Попередня робота:

Розгляд ілюстрацій на тему «космос», фотографій героїв - космонавтів.

Читання художньої літератури «Малятам про зірок і планетах».

Сюжетно - рольова гра «Космонавти».

Пояснення незнайомих слів ( «невагомість», «скафандр»).

Методичні прийоми:

Питання пошукового характеру, створення ігрової ситуації, використання художньої літератури, малювання в повітрі, індивідуальна допомога.

Матеріали та обладнання:

Схеми ракет, набори площинних геометричних фігур за кількістю дітей, клей - олівець, тоновані аркуші паперу синього кольору А4, білячі кисті №2, підставки під пензля, баночки з водою, печатки з гумки, площинні зірки, малюнок із зображенням космонавта, модель ракети з об'ємних геометричних фігур, гуаш (біла, червона, фотографії дітей, вологі серветки.

Форма організації заняття:

Підгрупа.

Словникова робота:

Космос, космонавт, ракета, скафандр, шолом, зірки, невагомість.

Хід заняття:

Вихователь (В):Хлопці, подивіться, що я побудувала? Що ж це таке, як ви думаєте?

Діти (Д):Ракета.

В:Правильно, а хочете відправитися в космічну подорож?

Д:Так!

В:Для цього вам потрібно буде побудувати кожному ракету, а зібрати її потрібно за схемою. Давайте розімніть наші руки, щоб впоратися із завданням.

Пальчикова гімнастика «Луноход»:

«Луно, луно, місяцехід, (Стискання, разжимание пальців)

Вирушаємо в політ, (Стискання, разжимание пальців)

На старт, увага, запалювання, (Хлопки)

1, 2, 3, 4, 5 - зліт »(На кожен рахунок показуємо кількість пальців і потім бавовна)

В:Сідайте за столи, а я вам поясню, як треба зробити ракету. У кожного з вас на столі є схема ракети і геометричні фігури, з яких треба зібрати її. Розгляньте схему і складіть ракету на краю листа, а потім приклейте кожну деталь ракети. Можна приступати до роботи.

Ромі - нагадати при наклеюванні: користуватися ганчірочкою.

Андрію - нагадати, як користуватися клейовим олівцем.

Микиті - нагадати, де потрібно наклеїти ракету.

(Коли майже всі діти впораються із завданням включається фонограма спокійної космічної музики)

В:Яка чудова музика, вона спокійна, повільна так і хочеться літати над Землею, в космосі. У космосі невагомість і всі рухи плавні і повільні. Давайте уявимо, що ми знаходимося в космічному просторі.

Фізкультурна хвилинка «Космос»:

«У космосі так здорово! (Права рука в сторону, опустити, потім ліва рука в сторону, опустити)

Зірки і планети

У чорній невагомості (Руки над головою, нахили вправо вліво)

Повільно пливуть!

У космосі так здорово! (Руки на поясі, крутиться на носочках навколо себе)

гострі ракети

На величезній швидкості (Руки на поясі, обертання тулубом)

Мчать там і тут!

Так чудово в космосі!

Так чарівно в космосі!

У цьому космосі!

Побувати одного разу! »

(Дошка драпірувати синім матеріалом, під час физминутки викласти зірки і планети)

В:Повертаємося на свої космодроми. Ракети ми зробили, а де космонавти.

На космічному кораблі летять вони в темряві.

Давайте, хлопці, біля кожної ракети намалюємо космонавта. А щоб правильно намалювати космонавта давайте його розглянемо. Космонавти одягнені в скафандри. Це спеціальні костюми, що захищають космонавтів від холоду і перевантажень. З чого ми почнемо малювати космонавта?

Д:З голови.

В:На голові у космонавта що надіто?

Д:Шолом.

В:Який він форми?

Д:Круглий.

В:Давайте намалюємо в повітрі коло.

Діти малюють коло в повітрі.

Д:Тулуб.

В:Який воно форми?

Д:Овальне.

Діти малюють в повітрі овал.

Вихователь пояснює дітям, як треба малювати руки і ноги космонавту.

Уточнює, якою фарбою треба малювати космонавта. (Білої)

В:Зірки ми будемо малювати за допомогою друкування ластиком, червоною фарбою. (Ластик у формі зірки)

(Під час виконання роботи звучить тиха спокійна музика)

Самостійна діяльність дітей:

Індивідуальна допомога дітям в ході роботи (диференційований підхід)

Андрію - нагадати спосіб малювання пензликом.

Ромі - нагадати про послідовність малювання.

Микиті - нагадати спосіб «відбиток» ластиком.

(Коли майже всі діти впораються із завданням вихователь пропонує приклеїти фотографії дітей)

У міру виконання роботи малюнки поміщаємо на дошку ( "Космос")

Аналіз робіт:

(Діти стоять півколом близько дошки)

В:Хлопці, я кожного дам по зірочці. Цю зірочку ви повинні подарувати тому космонавту, який вам найбільше сподобався.

(Діти по черзі вибирають роботи. Пояснюють чому і приклеюють свою зірку.)

В:Підійшов до кінця наше космічну подорож, давайте ще раз, як справжні космонавти, проведемо кілька хвилин в невагомості і повернемося в садок.

(Звучить музика - діти імітують невагомість, "парять")


Зоріна Тетяна Валентинівна

цілі:створити портрет інопланетянина з допомогою нетрадиційної техніки малювання «методом стусана».

завдання:

- дидактична:познайомити з нетрадиційною технікою малювання «методом стусана», вчити наносити точки, використовуючи при цьому різну ступінь їх угруповання (то щільно лежать один до одного, то вільно розташовуються на площині); викликати інтерес до зображення різних прибульців.

- розвиваючі:сприяти розвитку уяви, фантазії; розвивати формотворчих руху: нанесення точок;

- виховні:сприяти вихованню акуратності при роботі з образотворчими матеріалами і інструментами, вмінню слухати, виконувати певні дії по словесним інструкцій педагога.

устаткування:гуаш зелена, жовта, червона, синя; стусани - ватяні палички, низька ємність для гуаші; папір: заготовки А5 з підведеною рамкою; лінійні малюнки образів інопланетян; вологі серветки; коробочка-сюрприз з незвичайними намистом з пластики і зразок роботи.

Попередня робота:Читання віршів про космос, підкорювачів космосу, перегляд м / ф «Таємниця третьої планети», «Контакт», «Аліса» і ін., Читання казки Шоригіной Т.А. «Звіздар і мавпочка Міккі», ліплення і малювання на теми «Літаючі тарілки і прибульці з космосу», «Зустріч в космосі», н / п гра «Розрізні картинки. Космос ».

пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток.

Види діяльності:ігрова, комунікативна, сприйняття художньої літератури, пізнавальна, образотворча.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності по художньо-естетичному розвитку (образотворча діяльність (малювання)). Тематичний тиждень «Космос». Малювання «Космічний гість».

Група: старша (5-6 років).

цілі: створити портрет інопланетянина з допомогою нетрадиційної техніки малювання «методом стусана».

завдання:

дидактична: познайомити з нетрадиційною технікою малювання «методом стусана»,вчити наносити точки, використовуючи при цьому різну ступінь їх угруповання (то щільно лежать один до одного, то вільно розташовуються на площині); викликати інтерес до зображення різних прибульців.

Розвиваючі: сприяти розвитку уяви, фантазії; розвивати формотворчих руху: нанесення точок;

виховні: сприяти вихованню акуратностіпри роботі з образотворчими матеріалами і інструментами, вмінню слухати, виконувати певні дії по словесним інструкцій педагога.

устаткування: гуаш зелена, жовта, червона, синя; стусани - ватяні палички, низька ємність для гуаші; папір: заготовки А5 з підведеною рамкою; лінійні малюнки образів інопланетян; вологі серветки; коробочка-сюрприз з незвичайними намистом з пластики і зразок роботи.

Попередня робота:Читання віршів про космос, підкорювачів космосу, перегляд м / ф «Таємниця третьої планети», «Контакт», «Аліса» і ін., Читання казки Шоригіной Т.А. «Звіздар і мавпочка Міккі», ліплення і малювання на теми «Літаючі тарілки і прибульці з космосу», «Зустріч в космосі», н / п гра «Розрізні картинки. Космос ».

Інтеграція освітніх областей:пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток.

Види діяльності:ігрова, комунікативна, сприйняття художньої літератури, пізнавальна, образотворча.

1.Організаціонний момент.

Вихователь: Хлопці, ми вже стільки часу говорили про космос, космонавтів, ... про що ще?

Відповіді дітей: ...

Вихователь: І тому мені приснився сон про космос, а точніше приснився космічний гість. Як їх можна по-іншому назвати?

Відповіді дітей: ...

Вихователь: Так ось, мені приснилося, що на землю, біля мого будинку приземлився літаючий апарат і з нього вийшов хтось дуже дивний! Я таких ніколи не бачила! Це виявився гість з іншої планети, тільки я не запам'ятала назви. Ми сиділи біля космічного корабля, дивилися на зірки і розмовляли один з одним. Він розповідав про свою планету, а я про нашу Землю. Потім він попрощався і полетів, анна прощання подарував мені ось цю коробочку. Коли я прокинулася, я згадала про цей чарівний сон, а коли збиралася до вас в групу, то побачила цю коробочку. Часу відкривати її вже не було. Давайте разом подивимося, що там.

Розтин коробочки. Дістати намиста і зображення інопланетянина (зразок роботи методом стусана)

Вихователь: Що це, хлопці?

Відповіді дітей: ...

Вихователь: Як ви думаєте, хлопці, з якої планети був цей інопланетянин?

Відповіді дітей: ...

Вихователь: А ми там хочемо побувати?

Тоді приготувалися до польоту, стартуємо з килима.

динамічна пауза«Космос»

Вихователь: ось ми політали. А що і кого ви там побачили?


Відповіді дітей: ...
Вихователь: Давайте, ми намалюємо портрет інопланетян, яких зустріли в космосі.

2. Практична частина заняття.

Показ способу зображення з поясненням.

Вихователь: Зараз перед вами листочки паперу з рамочкою і олівці. В межах рамочки нам треба намалювати портрет інопланетянина. Зверніть увагу на дошку. Ось в такому вигляді уявляють собі інопланетян, інші люди. Допоможіть мені, підкажіть, сто може бути у космічного гостя?

Відповіді дітей: (голова, багато голів, або без неї; кінцівки різної кількості, хвости, крила, вусики і т.д.)

Вихователь: коли намалювали контури інопланетянина, тоді можна брати ватяну паличку і користуватися фарбами.

Зверніть увагу як працюємо паличкою!

Взяли паличку в руки, вмочив кінчик в гуаш. Потім доторкнулися до паперу і підняли паличку. Вийшов «стусан», тобто ми ткнули паличкою з фарбою в папір і залишили слід. Наступне дотик будемо робити поряд. Якщо паличка перестала залишати яскравий слід, знову умочіть її кінець в фарбу і продовжите роботу.

Цікаво буде, якщо все інопланетянина ви будете робити залишаючи «стусани» близько один до одного, а в рамочці «стусани» будуть рідкісними.

Щоб портрет вийшов цікавим, деталі можна виділити іншим кольором. Наприклад, хвіст і крила можна зробити жовтими, а тіло зеленим, або навпаки.

пальчикова гімнастика

Раз два три чотири п'ять -

По одному загинають пальчики на обох руках.

У космос полетів загін.

З'єднують долоні разом, піднімають руки вгору.

Командир в бінокль дивиться,

Пальці обох рук з'єднуються з великими, утворюючи «бінокль».

Що він бачить попереду?

Сонце, планети, супутники, комети,

Загинають пальчики обох рук

Велику жовту місяць.

3. Заключна частина.

Після того, як діти впораються з роботою, проводиться аналіз дитячих робіт:

  • за допомогою якого кольору, передали портрет уявного інопланетянина?
  • як називається техніка в якій ми робили портрет?
  • як звуть інопланетянина?
  • з якою він може бути планети?
  • що найкраще вийшло зобразити?

Оформлення виставки малюнками.