Конспект заняття на тему "снігурі". Заняття з малювання «Снігур заняття з малювання в середній групі снігур

господиням

Дугаржапова Ірина Валеріївна, вихователь. МБДОУ №50 м Красногорськ, Московська область.

Тема заняття: Малювання «Снігур на гілці» для дітей старшої групи.

мета: Продовжувати вчити малювати птахів, передаючи характерні ознаки;

розвивати дрібну моторику рук, просторове мислення;

виховувати дбайливе ставлення до пернатих;

познайомити з новим прийомом оформлення малюнка сіллю.

матеріал: Картинки із зображенням птахів; папір для малювання, простий олівець, акварельні фарби, пензлики поні №3 і №1, баночка для води, палітра.

Методи навчання: Наочний: розгляд ілюстрацій: педагог звертає увагу на особливості птахів -розмір, забарвлення, довжину ніг, форму дзьоба.

Словесний: педагог радить які кольори змішувати, для отримання потрібного і більш достовірно передати забарвлення.

Хід заняття:

зарум'янилися чагарники

Чи не від ранкової зорі.

Це червоні ліхтарики

Засвітилися снігурі.

Чистять пір'ячко яскраво-червоні,

Воду п'ють з джерела.

переливи Бубенцова

Мені чути з далека.

(Л. Татьянічева)

Розгляньте будь ласка картину «Снігурі» (художник Токар Наталя).

Що зображено на картині?

Яка пора року?

Що за птахи?

Ми з вами вже малювали птицю олівцем. Сьогодні ми будемо малювати ще і фарбами. Давайте згадаємо схему малювання птиці.

На середині листа намічаємо лінію нахилу птиці.

На цій лінії відзначаємо середину, від неї в різні боки ще дві точки (однакового розміру від центру). Це буде тулуб.

Уздовж лінії між цими точками малюємо овал.

Зверху овалу малюємо коло (це буде голова).

З низу вузький, довгий прямокутник (хвіст).

З лівого боку кола смужкою відзначаємо дзьоб.

Тепер починаємо малювати птицю. Малювати починаємо з голови.

Починаємо малювати з дзьоба, вгору прорисовуємо голову і спину.

Внизу від дзьоба грудку, злегка потовщуючи овал. Зверніть увагу голова птиці плавно переходить в пухкенький животик (шийка у нашій пташки не виділяється).

Тепер прорисовуємо хвостик і очей.

(Згадуючи і пояснюючи методику малювання, педагог одночасно показує на дошці як це потрібно робити, діти у себе на аркушах.)

Щоб правильно намалювати лапки, необхідно «посадити» пташку на гілочку. Для цього відступаємо від тіла невелику відстань, проводимо дві лінії паралельно пташки і це буде гілочка. Зверніть увагу у пташки тонкі й довгі ніжки з міцними кігтиками. Крила не довгі, але загострені на кінці. Ось такий снігур у нас з вами вийшов.

Подивіться будь ласка на дошку яку ж пташку ми намалювали? (Відповіді)

Звичайно, наша пташка схожа на Снігура, тому що має округлу форму тіла, маленький дзьоб і невеликий ростик.

А ви хотіли б політати як птахи? (Відповіді)

Тоді вставайте з-за столів і йдіть до мене.

Физминутку.

Летіла, летіла сорока (долоні схрещуються, великі пальці рук зачіпляються один за одного)

Через бабусині ворота. (Схрещені долоні помахують, як крила)

Ось вона крилами забила, (плескають у долоні)

Бабушкін кисіль розлила (руки перед собою, пальці розчепірені)

(Діти сідають за стіл)

А тепер давайте, Разукрасим наших снігурів.

Під час роботи педагог розмовляє окремо з кожним про забарвлення птиці, в разі потреби радить які фарби краще змішати між собою для отримання потрібного відтінку. Працюючи самостійно у дітей з'являється можливість експериментувати.

Оформлення роботи. Обведемо роботу синьою фарбою, і посиплемо сіллю, подивіться, які гарні візерунки виходять. (При розчиненні сіль залишає цікаві розводи).

Підведення підсумків:

Молодці, хлопці, ви сьогодні дуже добре попрацювали. З кожним заняттям ваші роботи стають краще і краще! Молодці!

Після заняття роботи виставляються в день куточку.

Конспект заняття з образотворчого мистецтва у середній групі. Тема: Снігур

Осика Ольга Анатоліївна, вихователь. Муніципальне бюджетне освітня установа міста Абакана "Центр розвитку дитини - дитячий садок" Чайка ".
Опис матеріалу: пропоную вам конспект заняття по художньо - естетичного розвитку дітей середньої групи (4 - 5 років) по темі: "Снігур". Даний матеріал буде корисний вихователям, методистам, студентам педагогічних факультетів.

"Конспект безпосередній освітньої діяльності. Тема:" Снігур ".

мета:Створення соціальної ситуації розвитку в процесі продуктивної діяльності "Снігур".
завдання:
1. Створити умови для розвитку творчості, уяви;
2. Забезпечити емоційне благополуччя дітей;
3. Сприяти розвитку у дітей умінь малювати Снігура на засніженій гілки: будувати просту композицію, передавати особливості зовнішнього вигляду птиці - будова тіла, забарвлення.
4. Виховувати інтерес до природи, бажання відображати в малюнку отримані уявлення.
Види дитячої діяльності:образотворча, ігрова, рухова, сприйняття художньої літератури.
устаткування:аркуші паперу блакитного кольору, гуаш (червона, біла, чорна), пензлики, серветки, баночки з водою.
Хід заняття.
Вступна частина.
Вихователь.Діти сьогодні до нас в гості прийшла Чарівний пензлик. (Вихователь показує ляльку). Давайте з нею познайомимося. (Діти знайомляться з Чарівної пензликом). Далі вихователь веде розмову з дітьми від імені персонажа.
Чарівний пензлик:Я вирішила намалювати Снігура. І хочу вас взяти до себе в помічники. Ви згодні? (Відповіді дітей).
Основна частина.
Чарівний пензлик.Давайте з вами розглянемо картинку Снігура. З яких частин складається пташка? (Відповіді дітей). Чарівний пензлик.Снігур - маленька пташка, з яскравою червоною грудкою і чорної шапочкою. Вона називається так тому, що з'являється з першим снігом.
Дидактична гра "Збери пташку".
Чарівний пензлик.Хлопці, зберіть пташку з геометричних фігур. (Діти збирають пташку.)
Чарівний пензлик.Хлопці, подивіться, як ми будемо малювати Снігура. (Вихователь показує і називає етапи малювання птиці.)
Малюємо засніжену гілку білою фарбою.


Малюємо коло і ділимо його на дві частини - це тулуб Снігура.
Грудку раскрашиваем червоною фарбою.
Спинку раскрашиваем чорною фарбою.


Малюємо головку, хвостик, носик і очей.

(Діти слухають пояснення вихователя).
Чарівний пензлик.Давайте з вами перед малюванням трохи пограємо.
Динамічна пауза.
Птахи крилами махали - все літали і літали,
птиці в повітрі кружляли,
на дорогу опустилися,
По доріжці поскакали,
Крихти, зернятка клювали. (Діти імітують рухи по тексту).
Чарівний пензлик.А зараз наші пташки перетворилися назад в дітей, і сідають за свої робочі місця. Самостійна образотворча діяльність.По закінченню малювання діти виставляють свої роботи на виставку.

Підсумок заняття.
Чарівний пензлик.Молодці, хлопці, потрудилися.

Де влітку співали зяблики,
Сьогодні - подивися! -
Як рожеві яблука,
На гілках снігурі.
З. Александрова.
Діти розглядають снігурів.Які вам пташки більше сподобалися і чому? (Відповіді дітей).Після Чарівний пензлик прощається з дітьми.

Світлана Тельнова

конспект заняття« снігурі»

мета: Вдосконалення і поглиблення образотворчих навичок, розкриття творчого потенціалу і особистісних якостей вихованців через нетрадиційні техніки образотворчого мистецтва.

завдання: Вчити технічним прийомам і техніці, способам зображення з використанням різних матеріалів (Картон, картопля). Розвивати творчість і фантазію дітей. Закріплювати технічні навички по малюванняформувати вміння будувати композицію малюнка. Виховувати у дітей інтерес до образотворчої діяльності, самостійність і творчу активність.

методичні прийоми: Проблемна ситуація, ігровий прийом, ТСО, художнє слово, питання, обстеження, заохочення, індивідуальна робота, аналіз.

Матеріал й устаткування: Мольберт, ілюстрації птахів, альбомний аркуш, гуаш, картон, картопля, пензлик, підставка, вода.

попередня робота: Бесіда про зимуючих птахів, розглядання птахів на прогулянках, розгляд ілюстрацій про птахів, загадування загадок, малювання птахів.

1. Організаційний момент:

Діти стоять у колі.

2. Вступна бесіда:

вихователь: Голуб доставив нам лист. Давайте, почитаємо його.

Читання листа - «Дорогі діти! Допоможіть! Нас зачарував злий чарівник. Прилітайте в Царство птахів! Птахи. »

вихователь:

Що ж ми будемо робити?

діти: Допоможемо, потрібно летіти в Царство птахів!

вихователь:

На чому можна відправитися в Царство птахів?

діти: У Царство птахів можна відправитися на машині, на поїзді, на килимі- літаку ....

вихователь: Молодці! А на якому транспорті ми доберемося швидше?

діти: На килимі-літаку.

Вихователь пропонує дітям сісти. Діти сідають на килим в зручних позах.

вихователь: Закривайте очі і уявіть ми летимо на килимі-літаку

вихователь: Відкривайте очі. Де це ми опинилися? (Музичний супровід спів птахів. Світло включається.)Діти проходять до мольберта.

діти: У Царстві птахів.

вихователь: А як ви здогадалися?

Дивіться клітини (на мольберті ілюстрації птахів закриті листами, на яких намальовані клітки, А там птиці.

Щоб перемогти злого чарівника і врятувати птахів потрібно відгадати загадки:

Довгоногий, довгошиїй,

Длінноклювий, тілом сірий.

Бродить по болотах брудним,

Ловить в них жаб.

діти: Довгоногий журавель.

вихователь: Чому ви вирішили, що це журавель? Журавель який птах?

діти: Журавель перелітний птах. ( «Відкривається»клітина і птах відлітає)

вихователь:

Всіх перелітних птахів чорніше,

Чистить ріллю від черв'яків.

діти: Грак.

вихователь: Грач який птах?

діти: Грак перелітний птах. ( «Відкривається»клітина і птах відлітає)

вихователь:

На жердині - палац,

На подвір'ї - співак,

А звуть його (Шпак)

діти: шпак

вихователь: Шпак який птах?

діти: Шпак перелітний птах. ( «Відкривається»клітина і птах відлітає)

вихователь:

Дуже люблять дроти,

І сидять на них завжди.

І щебечуть під вікном

Вранці, ввечері і вдень.

діти: Ластівка.

вихователь: Ластівка який птах?

діти: Ластівка перелітний птах. ( «Відкривається»клітина і птах відлітає)

вихователь:

Взимку на гілках яблука!

Швидше їх збери!

І раптом злетіли яблука ...

Та це …. (снігурі)

діти: снігурі. («Відкривається»клітина)

вихователь: Снігур який птах?

діти: снігур зімующая птах.

вихователь: Молодці, хлопці. Ви впоралися із завданням і звільнили птахів!

Полетіли перелітні птахи в теплі краї, і залишився снігур один, І зовсім засумував.

А як кажуть про людину, якій сумно? (Ніс повісив)

Ось і снігур свій дзьоб повісив.

3. Основна частина:

вихователь: Чому він сумує?

діти: у Снігура немає друзів.

вихователь: Що ми можемо зробити, щоб підняти Снігурові настрій?

діти: знайти Снігурові друзів, Погодувати його ...

вихователь: Хороша ідея - знайти нашому Снігурові друзів. А як?

діти: намалювати.

Физкультминутка.

Діти проходять за столи.

розгляд снігура, Обстеження.

вихователь: Назвіть частини тіла птиці.

діти: у Снігура є дзьоб, Голова, крила, хвіст, лапки, шия, грудка.

вихователь: Яка за формою голова птиці?

діти: Голова круглої форми.

вихователь: Яке за формою тулуб снігура?

діти: Тулуб овальної форми.

вихователь: Які частини тіла у Снігура чорного кольору?

діти: у Снігура чорні крила, Головка, лапки.

вихователь: Яка грудка у снігура?

діти: Червоного кольору грудка у снігура.

вихователь: А як ми з вами намалюємо гілочку?

діти: За допомогою картону. (Докладемо і приберемо)

вихователь: А тулуб снігура?

діти: За допомогою штампа з картоплі. (Півколо картоплі, наколотий на зубочистку)

вихователь: А лапки? Хвостик? Крильця?

діти: Подрісуем пензликом.

Самостійна робота дітей.

Проводиться індивідуальна робота.

аналіз:

Хлопці, розкажіть, які незвичайні прийоми малювання ви використовували(Діти розповідають, діляться враженнями).

Молодці! Дивовижні роботи у вас вийшли! Як святкові ліхтарики світяться на гілках снігурі.

А ми можемо тепер повернутися в дитячий сад з Царства птахів?

Як ви думаєте Снігурові як і раніше сумно? А чому?

Правильно ми і птахів звільнили від чар злого чарівника і друзів Снігурові знайшли!

Діти сідають на килим-літак і повертаються в дитячий сад. (Звучить шум двигуна літака. Світло вимикається.)


Бесіда про птахів

У: А тепер вам потрібно відгадати загадки, що це за пташка? Відгадка знаходиться на дошці.

1. Хто летить, хто скрекоче, розповісти нам новина хоче?

2. Кар-кар-кар кричить шахрайка, ну і спритна злодійка! Всі блискучі штучки дуже любить цей птах! І вона вам всім знайома, і звуть її ......

3. Сірий маленький клубочок, чик-чирик! - замерз він дуже! Сонце вугільної скоріше, чекає тебе наш .......

4. Два величезних страшних очі, кругом крутить голова, ти її впізнаєш одразу, коли заухав вона.

5. Хто без нот і без сопілки, краще за всіх виводить трелі, голосисті, ніжніше! Хто ж це?

6. Взимку на гілках яблука! Швидше їх збери! І раптом злетіли яблука, адже це .......

7.Плавать в річці їй не лінь, пірнати і крякать цілий день: Ну, відпочинь хоча б хвилинку! Хто без води не може?

8. Він по-робочому одягнений - зручно, просто, спритно. На ньому малиновий бере і строката спецівка.

У: Молодці, хлопці! Всіх пташок вгадали. У нас все пташки розділилися на 2 групи. Хто здогадався на які?

У: Правильно. А яка пора для птахів найважча?

Так, зима. У зимовий птахам дуже холодно і голодно. Перёлётние птиці - а це дрозди, жайворонки, чижі, зяблики, ластівки та інші відлітають на цей період, але деякі - це зимуючі птахи залишаються. Зимуючі птахи можуть знайти собі корм. Ці птахи не боятися морозів, їжу примудряються добувати навіть в дуже сніжні зими. Харчуються вони насінням, нирками, комахами. І все-таки їм важко взимку. Особливо важко маленьким пташкам. З десяти, може бути одна, дві доживають до весни. І якщо в цей час ти допоможеш птахам - зробиш годівницю, насиплешь трохи зерен. Крупи або хлібних крихт, - то ти врятуєш не одну пташину життя.

Пояснення нового матеріалу

У: А тепер давайте уважно подивимося на всіх птахів. Скажіть, з яких частин складається птах?

У: Якої форми голова птиці?

У: Яку форму має тулуб птаха?

У: Скільки крил у птиці?

У: Який вони форми?

У: Де розташовані крила?

У: До якої частини тіла вони прикріплюються?

У: Яку форму має хвіст?

У: Скільки ніг у птиці?

У: Вірно. Сьогодні ми з вами будемо малювати Снігура.

Снігур - зімующая птах. Живе постійно в лісах. Харчується ягодами горобини, калини та інших рослин. Відмітна особливість від інших птахів - це червона грудка.

Подивіться на дошку, тут зображений снігур. У цього птаха на голові - чорна шапочка. Чорний також підборіддя і передня частина особи. Хвіст і крила - блискуче чорні, спина і плечі - світлого сірого кольору, а шия, груди, передня частина черевця і боки голови - червоні. Дзьоб - коротенький і широкий. Грудка і щоки у Снігура - самця червоні, а у самочки - сірі. Розглянемо етапи виконання:

1. Етап (в олівці).

Маємо в своєму розпорядженні лист паперу

вертикально.

Обводимо шаблон Снігура.

Изображаем крило розташоване на тулуб, загострене до низу.

Хвіст, що йде від кінця крила і низу тулуба.

Намічаємо розташування очей.

Прорисовуємо дзьоб, кігті

Домальовували дерево, на якому сидить снігур.

2. Етап (в кольорі),

Робота в кольорі. Малюємо, спочатку світлими тонами.

Малюємо темними тонами, спочатку великі, а потім дрібні деталі.

Физкультминутка

Раз піднятися, потягнутися.

Два! Зігнутися, розігнутися.

Три! В долоні три бавовни, головою три кивка.

На чотири - руки ширше.

П'ять - руками помахати.

Шість - за парту тихо сісти.

Закріплення нового матеріалу

У: Давайте ще раз проговоримо послідовність виконання малюнка птиці.

Підсумок заняття.

У: Закінчуйте роботу. Підведемо підсумки. Чому був присвячене сьогоднішнє заняття?

У: На які 2 групи діляться всі

У: Яку птицю ми малювали?

У: А зараз кожен з вас вийде до дошки, і прикріпити до серединці квіточки червоний або коричневий пелюстка. Червоний означає, що заняття сподобалося, а коричневий пелюстка не сподобалося.

Аналіз робіт учнів

У: Подивіться, які у вас гарні снігурі вийшли.

Прибирання робочих місць.

У: Наше заняття закінчується. Прибираємо свої робочі місця.

Кожунова Надія Вікторівна,

вихователь, ГБОУ ЗОШ №932 ДО №3, м Москва

Цілі і завдання:формувати інтерес до птахів, розширювати знання про них, виховувати бажання піклуватися про них взимку. Закріплювати вміння малювати дерево. Вчити передавати форму і колір оперення снігурів, передавати пропорції птахів щодо дерева. Тренувати навички малювання гуашшю.

матеріали:ілюстрації картин зі снегирями; тонований папір в сірих, жовтих, блакитних тонах, аркуш паперу розміром А3 з намальованим деревом і снігурів; гуаш, пензлики розміром №6 і №4, банки з водою, серветки на кожну дитину.

хід заняття

Вихователь. Настала зима, і в садах і парках з'явилися пташки в яскраво-червоних нарядах. Хто знає як вони називаються? Правильно - це снігурі. Люди назвали їх так тому, що прилітають вони з першим снігом.

Розгляд картин і ілюстрацій "Снігур", "снігурі на дереві"

Рссмотріте уважно Снігура. Поєднання чотирьох кольорів: червоного - на грудях, сірого - на спинці і подхвостье, чорного - на голові, как-будто він в шапочці, а також на крилах і хвості, і білого - у вигляді смужок на крильцях роблять його наряд дуже красивим. І нарядно всього снігурі виглядають саме взимку на тлі вкритих білим снігом дерев і кущів.

На снігу сидить виблискуючи,

Червоногрудих пташок зграя,

помилуйтеся скоріше

на красенів снігурів.

В.Сібірцев

Хлопці, хто з вас знає, де снігурі живуть навесні і влітку? Живуть сненірі в хвойних лісах. Гнізда свої влаштовують на ялинці. З настанням холодів снігурі збиваються в невеликі зграйки і заселяються ближче до осель людей, щоб легше було знайти собі їжу. Харчуються снігурі взимку в основному ягодами горобини, нирками дерев, насінням ясена, клена, липи, вільхи.

Навіть у найлютіший мороз снігурі сидять на засніжених деревах майже нерухомо. Зірвуть ягоду і завмирають, і так цілими днями. А коли ввечері темніє, зграйка снігурів перелітає подалі в кущі або дерева і там ночує, сховавшись в гілках.

Люди дуже полюбили Снігура. Вони прикрашають зимову природу.

Ми з вами сьогодні спробуємо намалювати прилетіли до нас снігурів. Але спочатку дайте відповідь на питання:

Чому цю дивовижну птицю люди назвали снегірём?

Як відрізнити Снігура від інших птахів?

Де він живе і чим харчується?

Вихователь показує як можна намалювати Снігура, домальовує Снігура на дереві методом мазків: пензликом №6 - тулуб (червоний мазок), хвіст і крила - чорні мазки, тичёк - голова.

Физкультминутка: "Пташки прилетіли". Діти під музику бігають, махають руками як крилами, зупиняються, "клюють" зернятка, йдуть навколо столів і сідають на свої місця.

підсумок:

Роботи вивішуються на дошку. Аналіз робіт позитивний.

Вихователь. Як багато снігурів прилетіло до нас в гості. Зараз підемо гуляти і погодуємо наших пташок в годівницях.